brusszel


Francia állampolgárság jár a hőstettért

Figyelő Online
2015.01.23  12:03   
mail
nyomtatás
Francia állampolgárságot kap az a mali fiatal férfi, aki hősként viselkedett a kóser boltban történt terrortámadáskor. A hírt a francia belügyminiszter, Bernard Cazeneuve jelentette be csütörtökön - írja a Foreign Policy.
Amikor Amedy Coulibaly január 9-én betört egy Párizs keleti részén fekvő kóser boltba, hogy ott túszul ejtse a vásárlókat, egy gyors gondolkodású ott dolgozó fiatalember, Lassana Bathily egy csoportba terelt néhány embert. A bolt hátsó részébe vezette őket, ahol elrejtette az embereket a hűtőkamrájában és lekapcsolta a hűtést.

Ezután azt javasolta, hogy meneküljenek el az üzlet szállító liftjén keresztül, azonban ezt a többi túsz túl kockázatosnak tartotta. Így végül egyedül szökött meg és azonnal kapcsolatba lépett a francia rendőrséggel. Beszámolt nekik az üzlet elrendezéséről és olyan kulcsfontosságú információkról is, amelyek kritikusnak bizonyultak, amikor a rendőrök megostromolták a boltot és megölték Coulibaly-t. Bár négy túsz életét vesztette a terrortámadásban, Bathily segítsége nélkül sokkal magasabb lehetett volna az áldozatok száma.

A kóser bolt hőse, Lassana Bathily 24 éves, Maliból származik és 2006 óta Franciaországban él. 2014 júliusában folyamodott francia állampolgárságért, de eddig még nem járt sikerrel és nem kapta meg azt. A francia kormány azonban elismerte Bathily kóser bolti hőstettét, a belügyminiszter, Bernard Cazeneuve méltatta a fiatal férfi bátorságát január 15-ei nyilatkozatában.

Elismerésként Bathily jövő hét kedden ünnepélyes keretek között megkapja a francia állampolgárságot.

„Mindannyian testvérek vagyunk." - mondta egy francia televíziós hírcsatornának, a BFMTV-nek. „Mindannyian ugyanabban a csónakban evezünk és segítenünk kell egymást, hogy kilábaljunk ebből a válságból."
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.