Lengyelország mellett a balti országok, Magyarország, Románia és az Egyesült Királyság jelezte a problémát az EC részére.
Az EC magyarázatot kért a német kormánytól, mert megítélése szerint ez az intézkedés sértheti az EU jogot. A válaszadásra 30 napos határidőt szabtak. Az EC tagjai közül a lengyel Elżbieta Bieńkowska, az Unió belső piaci biztosa volt a felvetés támogatóinak egyike.
A lengyel miniszterelnök, Ewa Kopacz telefonon tárgyalt az ügyről német kollégájával, Angela Merkellel. A kormányszóvivő szerint a beszélgetés célja az volt, hogy „világos és egyértelmű jelzést adjon arról, hogy a lengyel fél számára ez egy rendkívül fontos és jelentős kérdés, amelyet ennek megfelelően kíván kezelni."
A német kormány azonban megismételte, hogy a minimumbér előírása összeegyeztethető az EU jogszabályaival.
Christian Westhoff, a német Munkaügyi Minisztérium szóvivője megerősítette, hogy minisztériuma kapcsolatban áll Lengyelország és az ügyben érdekelt többi ország illetékeseivel.
"Megmagyarázzuk az általunk képviselt álláspontot és továbbra is állunk partnereink rendelkezésére." Hozzátette, hogy a német szakszervezetek nyomást gyakoroltak a kormányra a szabályozás fenntartása érdekében.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.