brusszel


Sokba kerülne az államosítás

Figyelő Online - Nógrádi Tóth Erzsébet
2015.02.05  06:40   
mail
nyomtatás
Egyelőre nem világos, hogy a gyógyításban naponta tetten érhető magánpénzeket hogyan akarja kiebrudalni a politika, s ha megtenné is, miből pótolná a kieső százmilliárdokat.
Akkor támogatja a privát egészségügyet a miniszterelnök, ha az szigorúan elkülönül az államitól. Orbán Viktor, úgy tudjuk, nem pártolja a társadalombiztosítási kockázatközösség felrúgását, mivel attól tart, ha a magántőke akár csak 10 százalékos arányban részesedést szerez az állami ellátórendszerből, az évek múlásával az arány egyre nagyobb lesz.

„Ismerve a kormányfő körültekintő megnyilvánulásait, úgy gondolom, nem tájékozt...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/6 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.