Új nagyágyúk a játékiparban
Figyelő Online
- Tivorán Réka
2015.02.08 16:27
A játékeladások értéke elérheti a 75 milliárd eurót is a következő 3 év során a legutóbbi felmérések szerint. Ez 3 százalékkal emelkedő átlagos éves növekedési rátát jelentene 2013-2018 között -
derül ki a Euromonitor International elemzéséből, melyet a Nürnbergi Játékvásár alkalmából készítettek.
Míg 2013 meglehetősen gyenge év volt az iparág számára Európában, a fejlődő piacokon a folyamatok sokkal inkább felfelé ívelnek. „Ázsia, a Csendes-óceáni térség, Kelet-Európa és Latin-Amerika fejlődő piacai 2013-ban a nemzetközi átlagnál nagyobb eladási növekedést értek el" - mondta Alexander Hutt, a Euromonitor International kutatáselemzője. „A szabadon felhasználható jövedelmek megnőttek, az ázsiai és csendes-óceáni térségekben a kereslet lassan az észak-amerikaival, a világ legnagyobb játékpiacával vetekszik, sőt az előrejelzések szerint 2016-ra át is veheti a vezető szerepet." Hutt kiemelte azokat a piaci trendeket, melyek a hagyományos játékszerek pozitív jövőjét vetítik előre a digitális szórakoztatóipar növekedése és a regionális demográfiai átalakulások - például a társadalom elöregedése - mellett. „Van esély ezeknek a változásoknak az előnyös kihasználására. Bár a videójátékok közvetlen fenyegetést jelentenek a hagyományos játékiparra nézve, egyben új lehetőségeket is kínálnak."
A népszerű Skylanders figurákhoz hasonlóan a gyártók kifejleszthetnek új termékeket a videójátékok hatására, továbbá a fejlődő piacokon a hagyományos játékipar jó szereplése biztosan folytatódni fog, így bőven van rövid távú növekedési potenciál az iparágban. Az említett térségek pár év alatt nagy valószínűséggel megbízhatóbb piacokká válnak a gyártók és eladók számára, és az iparág jól jövedelmező célpiacaivá növik ki magukat, ami pedig a közép távon is biztos profittal kecsegtet.
toysnplaythings
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.