Görögországnak pedig egyre sürgetőbb lenne forráshoz jutnia. Közgazdászok becslése szerint nagyjából 4-5 milliárd euróra lenne szükségük márciusig. Ezt Tsipras kormánya átmenetileg a piacról szándékozik (szándékozott volna) összeszedni, hogy időt nyerjen, amíg vagy a trojkával jut dűlőre, vagy legnagyobb hitelezőivel egyenként megegyezik (Németországgal, Franciaországgal, Olaszországgal és Spanyolországgal). A csodafegyvert Janisz Varufakisz görög pénzügyminiszter kínálja: újfajta államkötvény, ami a görög gazdaság teljesítményével arányosan fizetne kamatot. Nehéz azonban elképzelni, hogy sokan kapva kapnának az új görög állampapírok után. Az ECB fentebb említett bejelentése után a 3 éves állampapírokat már 18 százalékos kamattal tudnák csak értékesíteni. Ez többszöröse a trojkának visszafizetendő kamatnál és gyakorlatilag finanszírozhatatlan a görög kormány számára.
OPEC: Az állami tulajdonú Saudi Arabian Oil Co. múlt hét csütörtökön egy hivatalos e-mailben megerősítette, hogy csökkentik a Kínába szállított olaj árát. A Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok által dominált Olajexportáló Liga (Organization of the Petroleum Exporting Countries - OPEC) tavaly november óta nem csökkentette olajkibocsátását, ezzel folyamatos túlkínálatot okozva mélyzuhanásra késztetve a kőolaj árát.
A lépés oka, hogy szeretnék piaci részesedésüket növelni a világ legdinamikusabban fejlődő országában, Kínában - ez számos elemző szerint sikerül is nekik. Ezt a szintet hosszú távon fenntartva szándékozzák kiszorítani legnagyobb versenytársaikat az ázsiai piacról - állítja számos elemző. A korábban legfőképpen a nagy kőolaj éhségű USA piacára termelő OPEC tagországok taktikája megváltozott. A fellendülő palagáz kitermelés miatt az Egyesült Államok nem hogy olajfelvevő, hanem előrejelzések szerint nemsokára kőolaj exportőr lesz. Az olajárcsökkenés vesztesei a legkisebb olajtartalékokkal és ennek az exportbevételétől függő OPEC tagországok, mint amilyen Nigéria, Angola és Venezuela, valamint a nagy versenytársak, mint Oroszország és Brazília lettek. Ezen országok gazdasága máris megérezte az olaj tartósan alacsony világpiaci árat.
Ausztrália: Az Ausztrál Központi Bank rekord alacsony, 2,25 százalékra vágta a jegybanki alapkamatot, ennek hatására az ausztrál dollár gyengülni kezdett. A kínai lassulást megérző egész ázsiai régióban a stagnálás időszakától félve a központi bankok valutaleértékelésbe és alapkamat csökkentésbe kezdtek. Számos szakértő egyfajta valutaháborútól tart, ahol mindenki leértékeli saját valutáját, ezzel felpörgetve az exportot; az alacsony kamatszinttel a hitelezést, és így a belső fogyasztást szeretnék fellendíteni.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.