Drogterápiának és a drogprevenciónak álcázott marketing-tevékenységgel teszik - állítja a TASZ.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) közérdekű adatkérésen alapuló jelentést tett közzé arról hogyan próbálnak befolyást szerezni a szcientológusok a drogterápia és a drogprevenció álarca alatt. A jelentés szerint a Szcientológia Egyház tagjai számos olyan szervezetet hoztak létre, amelyek áltudományos módszerekkel drogterápiának vagy drogprevenciónak álcázott marketing-tevékenységet folytatnak az egyház befolyásának növeléséért. Ilyen "drogrehabilitációs" módszer a Narconon, amely intenzív szaunázásnak és vitaminterápiának, illetve a szcientológiához csatlakozóknál alkalmazott mentális teszteknek veti alá a programban résztvevőket. Az állítólagos méregtelenítésnek kiemelkedő eredményességet tulajdonítanak, de ez a bizonyítékok fényében megkérdőjelezhető, ráadásul a folyamat számos egészségügyi kockázattal jár.
A szintén szcientológusok által alapított Együtt egy Drogmentes Magyarországért a drogmentes maraton rendezvény-sorozattal járja az országot, és gyanútlan fiatalok, pedagógusok, sportolók, cégek és polgármesterek sokaságát hálózzák be a drogellenes küzdelem népszerű jelszavával. A TASZ közérdekű adatkéréssel fordult a Klebersberg Inézményfenntartó Központhoz (KLIK), hogy tájékozódjon arról, vajon van-e nyoma a szcientológiához közel álló szervezetek és az iskolák közötti együttműködésnek. A válaszból kiderült, hogy számos dokumentálható esetben a szcientológusok állami támogatással folytathattak tevékenységet az iskolások körében, vagy más módon együttműködtek a tankerületekkel.
"A TASZ arra kéri a döntéshozókat, hogy végezzenek átfogó vizsgálatot a szcientológusok beszivárgási kísérleteiről," jelentette ki Sárosi Péter, a TASZ drogpolitikai programvezetője. "Fel kell hívni az iskolák vezetésének figyelmét a szcientológus programok veszélyeire, illetve megfelelő pályázati források és szakmai támogatás biztosításával növelni kell az iskolákba bejutó, szakmai ajánlással rendelkező drogprevenciós programok számát, hogy a szcientológusok kiszoruljanak onnan."
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.