brusszel


Ilyen a keleti nyitás Nagy-Britanniában

Figyelő Online
2015.02.21  07:00   
mail
nyomtatás
GRAEME JONATHAN KNOTT - Az innovatív magyar vállalkozásoknak sokkal közelebb van London, mint New York - mondta lapunknak a brit nagykövet.
- Nagy Britannia legmenőbb technológiai cégei, találmányai találkoznak az Ön nevével is fémjelzett konferencián a magyar szektortársakkal. Butaság, ha azt gondolom, hogy óriás találkozása ez a törpével?
- Nem véletlenül választottuk Budapestet az innovációs együttműködési offenzívánk egyik célpontjául. Az Önök országában rengeteg startup alakult az elmúlt másfél évtizedben. Az utóbbi öt évben pedig felfutottak az úgynevezett élet-tudományokkal foglalkozó, például biotechnológiai vállalkozások. Túlzás nélkül állíthatom, hogy ez hasonló az ágazat nagy-britanniai fejlődéséhez. A két EU tagállam így példamutatóan egészíthetné ki egymást.

- Ki tudja, hogy meddig beszélhetünk még két EU tagállamról? Ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból, akkor odavesznek ezek a lehetőségek.
- Először is nem árt, ha a magyar vállalkozók és tudósok megértik, hogy országom mindhárom vezető politikai ereje, a konzervatívok, a munkáspártiak és a liberálisok egyaránt elkötelezettek az EU tagság mellett. Arról vitáznak csak, hogy miként lehetne az Európai Uniót a 21. század kihívásaira hatékony választ adni képes politikai-gazdasági egységgé formálni. Lehet persze bizonytalanság a körül, hogy milyen eredményt hoz az EU tagságunkról szóló népszavazás. De akárhogyan is alakulnak a dolgok ezen a téren, csak bátorítani tudom a magyar partnereket abban, hogy Nagy-Britannia felé nyissanak.

- Innovációban jelenleg az Egyesült Államok viszi a prímet.

- Éppen ez az egyik üzenetünk. Ha egy magyar cég a világ színpadára akar lépni, akkor nem érdemes egyből a fellegekben járni és a távoli Egyesült Államokat vagy Ázsiát megcélozni. Elég egy kétórás repülőutat megtenni Londonig vagy Edinboroughig. Kevesebb költség és várhatóan nagyobb megtérülés minden értelemben. A nemzetközi szervezetek üzleti környezetre vonatkozó rangsoraiban Nagy Britannia újra és újra felkerül a dobogó legmagasabb fokára.

Részletek a Figyelőben!

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200