A Barents-tengeren és az Északi-tengeren található lelőhelyeket tárhatják fel.
Az Eni engedélyt kapott a norvég Energia és Petróleum Minisztériumtól a Barents-tengeren és az Északi-tengeren található lelőhelyek feltárására a 2014-es engedélyezési eljárások lezárását követően.
Az Eni hamarosan megkezdheti két norvég terület feltárását az Energia és Petróleum Minisztérium által kiadott engedélyek szerint. A 2014-es hivatalos engedélyezési folyamatok lezárultával az olasz vállalat a Barents-tengeren és az Északi-tengeren is kutatómunkát végezhet.
A feltárások engedélyezését követően a társaság a Barents-tengeri PL 806-os terület üzemeltetője 40 százalékos részesedéssel. A projektben partnerként közreműködik még az E-ON E&P, az Edison International és a Petoro, egyaránt 20 százalékos részesedéssel.
Az Északi-tengeren a PL 044 C terület feltárásában az Eni 13,12 százalékos tulajdonrésszel vesz részt. A mező üzemeltetője a ConocoPhillips 41,88 százalékkal, további partnerek a Statoil és a Total 30 százalék, valamint 15 százalékos tulajdonrésszel.
Az Eni az engedélyeknek köszönhetően megerősíti a norvég kontinentális talapzatra, és legfőképpen a Barents-tengerre vonatkozó hosszú távú stratégiáját. Az Eni 1965 óta van jelen Norvégiában, és naponta mintegy 112 ezer hordónyi nyersanyag kitermelését végzi el az Eni Norge leányvállalatán keresztül.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.