Szerbia lakosainak nincs oka aggodalomra a gázellátással kapcsolatban, mivel az ország három-négy hónapra elegendő energiahordozóval rendelkezik,
nyilatkozta Aleksandar Antic bánya- és energiaügyi miniszter.
„Ma minden szükséges feltétel rendelkezésünkre áll és felkészültünk arra, hogy az ukrajnai tranzit bármilyen fennakadása esetén is a megszokott mennyiségben biztosítsunk minden energiahordozót a szerb lakosságnak, az ellátó rendszernek és a gazdaságnak" - fogalmazott a miniszter.Mint mondta,pillanatnyilag nincs hír arról, hogy a gázszállítások mennyisége csökkenne, de Szerbia már a legrosszabb lehetséges esetre is felkészült, beleértve a szállítások leállítását is.
|
„A Banatski Dvor földalatti tárolóban 300 millió köbméter gázt tárolunk, a hőerőművekben pedig, elsősorban Belgrádban és a központi termék - raktárakban, jelentős mennyiségű fűtőolaj - készlet áll rendelkezésre, ami ma több, mint 70 ezer tonna, mondta Antic. Szakértői becslések szerint a maximális napi gázfogyasztás a következő napokban 7 millió köbméter lehet, tette hozzá. A Banatski Dvor földalatti tárolóból jelenleg napi 4,2 millió köbméter gáz emelhető ki, 1,3 millió pedig hazai termelésből biztosítható, ami összesen 5,5 millió köbmétert jelent.
Az Energiaügyi Minisztérium és a kormány figyelemmel kíséri a helyzet alakulását és kapcsolatban áll a Gazprom illetékeseivel. Utóbbiak azt állítják, hogy a szükséges gázmennyiséget eljuttatják a szerb átvételi pontokra, mondotta Antic. A legrosszabb helyzet bekövetkezése esetén néhány termelő egységnél kiegészítő, helyettes megoldások alkalmazására kerülhet sor, amelyek révén Szerbia minden fogyasztója számára biztosítható lesz a folyamatos energia - ellátás, mondta a miniszter.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.