Egyre jobban tartanak a számítógépes támadásoktól a vállalatvezetők.
A vállalatvezetők, gazdasági döntéshozók véleménye nem javult a világgazdasági kilátásokat illetően egy év leforgása alatt, viszont saját cégük jövőjét továbbra is optimistábban látják - derül ki a PwC Magyarország és az MGYOSZ (Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége) illetve a MOSZ (Menedzserek Országos Szövetsége) legújabb közös felméréséből. A megkérdezett cégvezetők 46 százaléka volt optimista a világgazdasági növekedést illetően. Egy évvel ezelőtt még 64 százalékuk hitt a bővülésben. Jóval nagyobb arányban, 82 százalékuk tekintett viszont bizakodóan a jövőbe, ha a saját vállalat kilátásairól kérdezték.
Az is kiderült a héten publikált felmérésből, hogy a döntéshozók meglátása szerint újra a fejlett világ kerül középpontba a nemzetközi gazdasági folyamatokban: öt év után először a világ vezérigazgatói Kína elé sorolták az Amerikai Egyesült Államokat, míg Magyarországon tovább erősödött Németország meghatározó szerepe: a korábbinál 5 százalékponttal jobban, már 30 százalékban számít a legfontosabb terjeszkedési iránynak a német piac. A második helyen Románia, a harmadikon Lengyelország áll, ezeket az országokat Ausztria, Szlovákia és Oroszország követi.
Ami a vállalatvezetők félelmeit illeti, továbbra is kimagasló az államháztartási hiány féken tartása miatt szükséges kormányzati intézkedésekben, valamint a túlszabályozottságban rejlő kockázat. A felmérés egyik újdonsága, hogy ugrásszerűen megnőtt a számítógépes fenyegetettség, valamint a képzett munkaerő hiánya miatti aggodalom mértéke. Lényeges tanulsága továbbá a vizsgálatnak, hogy a Magyarországon működő cégek vezetői fontosabbnak tartják a hatékony és versenyképes adórendszer működtetését, mint a nemzetközi felmérésből adódó átlag.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.