Az új görög kabinet és hitelező partnereinek első egy hónapja meglehetősen viharosra sikeredett. Nem csoda, hiszen a január 25-i választásokat követően olyan politikai erő került kormányra az országban, amely szerint az EU és az IMF illetékesei által előszeretettel görög mentőcsomagként emlegetett program keretében nyújtott 240 milliárd eurós hitel 90 százaléka az európai pénz- s bankrendszer megmentését és nem a helléneket szolgálta.
Odamondogatások, nyilvános összeütközések történtek a kommunikációs mezőben. Görög vétók, feszült viták, ultimátumok a problémamegoldásra szánt intézmény, az Eurogroup egymást követő ülésein. „Görögország Görögországé! Egy lépést sem hátrálunk! Nem tartozunk, nem adjuk el magunkat, nem fizetünk!" - ezekkel a jelszavakkal megjelent a kabinet melletti tüntetéseknek a görögországi politikai életben mind ez idáig ismeretlen intézménye.
B...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/13 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.