brusszel


Tőzsdére tart a kínai Pirelli

Figyelő Online
2015.03.29  13:01   
mail
nyomtatás
Az akvizíció után ismét tőzsdére tervezi vinni a Pirelli részvényeit annak leendő tulajdonosa, a kínai állami China National Chemical Corp (ChemChina) vállalat.
Az akvizíciós megállapodás értelmében a ChemChina egy 7,3 milliárd eurós (8 milliárd dollár) üzlet keretében több lépcsőben többségi tulajdonra tesz szert a nagy múltra visszatekintő olasz vállalatban, a világ ötödik legnagyobb gumiabroncs gyártójában. Az akvizícióhoz a múlt héten beleegyezésüket adták a Pirelli fő részvényesei.

Az akvizícióval a ChemChina a legmodernebb gumiabroncs gyártási technológiára tesz szert, a Pirelli előtt pedig megnyílik a világ legnagyobb nemzeti autópiaca, a kínai. A megállapodás részletei ismeretében a Pirelli részvényének árfolyama a milánói tőzsdén pénteken 25 éves csúcson zárt. Elemzők szerint azért, mert a befektetők magasabb konkurens ajánlatra számítanak. Zsen Csienhszin (Ren Jianxin), a ChemChina elnöke szerint viszont egy konkurens akvizíciós ajánlat sértené a Pirelli részvényeseinek érdekeit, és károsítaná a cég hosszú távú üzleti kilátásait. Marco Tronchetti Provera, a Pirelli elnök-vezérigazgatója a múlt héten a Reuters hírügynökségnek adott interjúban kijelentette, hogy nem folytatnak tárgyalásokat más potenciális vásárlókkal.


A ChemChina akvizíciós ajánlata értelmében még öt évig a jelenlegi elnök-vezérigazgató, Marco Tronchetti Provera maradna a Pirelli vezérigazgatója, és saját maga nevezhetné majd ki utódját. A Reuters hírügynökségnek adott interjúban a Pirelli vezére közölte azt is, hogy öt évnél hamarabb is kész lemondani a posztjáról, amennyiben sikerül megfelelő utódot találnia. A Pirelli részvényeinek újbóli tőzsdei bevezetését Marco Tronchetti Provera is megemlítette az interjúban. Erre szerinte négy éven belül sor kerülhet, de nem feltétlenül a milánói tőzsdén.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200