brusszel


Kakukktojás a magyar top-startupok közt

Figyelő Online - Halaska Gábor
2015.03.30  15:07   
mail
nyomtatás
Előkelő helyezést ért el a Liferay magyar leánya a StartupRanking nevű nemzetközi, cégeket rangsoroló weboldalon. A szoftverfejlesztő cég negyedik lett a hazai vállalatok között.

A magyar startupok élvonalába került a Liferay a StartupRanking aktuális listájában. A vállalat olyan ismert, hazai gyökerű cégeket követ a rangsorban, mint a Prezi, a Ustream vagy a LogMeIn.

A StartupRanking online jelenlétük alapján pontozza az ott regisztráló cégeket. Azt súlyozza például, hány link vezet a céges site-okra, illetve hogy maguk a céges oldalak milyen minőségűek. Az értékelésnél a weboldalak látogatottsága és a cégek közösségimédia-jelenléte, aktivitása is fontos szempontok. A startupfigyelőn többféle szempont szerint, így országonként vagy tevékenység szerint lehet böngészni a cégek között.

„Büszkék vagyunk, hogy a nemzetközi piacon már jól ismert Liferay a magyar startupok között is az élvonalba került. Bár cégünk már több mint egy évtizede dolgozik együtt a fejlesztői közösséggel világszerte, ma is startupként viszonyul az innovációhoz, a dinamikus növekedéshez és az új ötletekhez. A Liferay Inc. konzekvensen saját erőből, saját forrásokból valósítja meg üzleti céljait, e tekintetben talán különbözünk a klasszikus startup modelltől" - mondta Balogh Zsolt, a Liferay Hungary ügyvezető igazgatója (képünkön).

 


 

Miért kakukktojás?

A Liferay Hungary a Liferay Inc. budapesti támogató központja. Az anyavállalat Liferay Inc. a világ vezető nyílt forráskódú szoftverfejlesztő cége, amely a Fortune top 500-as listáján is előkelő helyen szerepel. Olyan ügyfelei vannak, mint az Allianz, Cisco Systems, Danone, Lufthansa Flight Training, Rolex, Siemens, Toyota és az ENSZ. A Liferay elsősorban vállalati előfizetést kínál ügyfeleinek, amely sürgős hibaelhárításokhoz, szoftverfrissítésekhez, 24 órás támogatáshoz és egyéb előfizetői funkciókhoz enged hozzáférést.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200