brusszel


Kár érte

Figyelő Online - Bucsky Péter
2015.04.09  08:12   
mail
nyomtatás
A brutális visszaéléseket hozó brókerbotrányokban természetesen a felelősség zöme az érintett cégek vezetőié, ezenkívül minden esetben súlyos az állami is. A kártalanítás mégiscsak a tisztességes piaci szereplőkre marad.
Sok állami mulasztás világít a brókerbotrány során: felügyeleti hiányosságok, gyanús kormányzati kapcsolatok, az ügyek lassú és ormótlan kezelése. Ám az állam eddig egy fikarcnyi felelősséget sem ismert el, s nagyon úgy tűnik, nem is fog, minden veszteségért a piac ártatlan szereplőinek kell helytállni. „Sírnom kell, ha belegondolok, hogy azért fizetünk felügyeleti díjat, hogy aztán a felügyelet széttárhassa a kezét, és senki ne védjen meg bennünket a c...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/15 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.