Windisch nem volt hajlandó elárulni, melyik könyvvizsgálóról, illetve cégről van szó, de úgy tudjuk - és ezt később több portál is hasonlóképpen tálalta -, hogy a Gyimes & Társa lehetett ez a bizonyos közös szál.
Miután a sajtó így felkapta a cég nevét, képviselői kérdést kapott Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter arra vonatkozóan, hogy az említett könyvvizsgáló mely állami cégnek dolgozik. A miniszter a tegnap megjelent válaszában kijelenti, hogy a közvetlen tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó állami társaságok az elmúlt három évben nem álltak szerződéses viszonyban a Gyimesi & Társa Kft.-vel.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. portfóliójában viszont találni olyan céget, amelyik kapcsolatban állt a könyvvizsgálóval. Seszták tájékoztatása szerint a Nemzeti Kulturális Örökség Védelmi Nonprofit Kft.-ről van szó. A könyvvizsgálói mandátum záró időpontja 2013 május 31. Seszták megjegyzi, hogy a kulturális örökségvédelemmel foglalkozó társaság feletti tulajdonosi jogokat a magyar állam nevében 2013. január 27-e óta az Emberi Erőforrások Minisztériuma látja el, a vagyonkezelővel kötött megbízási szerződés alapján.
Azt is megtudjuk a válaszból, hogy az említett három éves időszakban a vagyonkezelő portfoliójába tartozó társaságok leányvállalatai nem álltak szerződéses viszonyban a könyvvizsgáló céggel.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.