brusszel


Simicska-birodalom: csúcs után jön a hanyatlás

Figyelő Online - Váczi István
2015.04.16  07:01   frissítve: 2015.04.15 12:21
mail
nyomtatás
Kormányzati békülés nélkül a Simicska-művekből hosszú távon a Közgépen kívüli elemek maradhatnak meg, a mostaninál lényegesen kisebb méretben. A vállalatcsoport 2010-13 között 31,5 milliárd forint nettó osztalékot termelt, a tavalyival együtt meglehet az 50 milliárd is.
Végső fázisához ért a Simicska-Orbán háború: az üzletember összes érdekeltsége eltűnt a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia szponzorainak listájáról. Ez is mutatja, a konfliktus olyan szintre jutott, hogy fel lehet tenni a kérdést: meddig húzzák az üzletember több szálon is erősen államfüggő érdekeltségei.

Erős kormányzati ellenszélben a Közgép hosszú távon nem tűnik életképesnek - hiszen a mélyépítésben az állam és az önkormányzatok a megrendelők -, a médiaportfólió pedig csak a mostaninál sokkal karcsúbban. Utóbbiak mellett az agrár- és a köztéri hirdetési cégek boldogulhatnak. Azaz a birodalom fennmaradhat, de csak a mostaninál lényegesen szerényebb méretben.


Pénz, pénz, pénz

Simicska lehetőségeiről ugyanakkor sokat elmond az elmúlt években keletkezett elképesztő pénztömeg. A Figyelő számításai szerint a 2010-13-as évek között a konglomerátum vállalkozásai 31,5 milliárd forint nettó osztalékot termeltek.

Ehhez a tavalyi, egyelőre nem ismert eredményeknek hála nyugodtan hozzáképzelhetünk újabb 20 milliárdot. Azaz Simicska Lajosnak bőségesen rendelkezésére áll a háborúhoz szükséges három dolog.

A témáról részletesen olvashat a Figyelő hetilap április 16-i, idei 16. számának címlap-összeállításában.

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200