brusszel


Árnyékban nőnek

Palantir, a titkos startup
Figyelő Online
2015.04.16  06:32   
mail
nyomtatás
A világ negyedik legértékesebb, egyben talán legérdekesebb innovatív cége főleg az amerikai titkosszolgálatoknak, terrorelhárításnak és más kormányzati szerveknek dolgozik. Egymilliárd dollár tőkét vont be, értéke 15 milliárd felett van. Olyan titokzatos, hogy tőzsdére sem megy.

 

Az Oroszország vendégszeretetét (s diplomáciai védelmét) élvező Edward Snowden a minap tévéinterjút adott a HBO-s John Olivernek. A szerepét alaposan túljátszó amerikai komikus és talkshow-vezető Moszkváig utazott a felvétel kedvéért. A megfigyelési világbotrányt kirobbantó sztárkémhez intézett kérdései főként arról szóltak, hogy az átlag amerikai csak attól tart, hogy a nemi szervéről készült fotót megszerezhetik a titkosszolgálatok; azt sem tudják, ki...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/16 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200