Kína magának fejleszt atomerőműveket
Figyelő Online
2015.04.16 12:19
Kína hazai fejlesztésű harmadik generációs atomreaktor-technológia alkalmazását engedélyezte új atomerőművek kivitelezéséhez.
Az államtanács Li Ko-csiang miniszterelnök elnökletével szerdán tartott üléséről a kínai állami Hszinhua hírügynökség által kiadott közlemény szerint az új technológia alkalmazása összhangban van a nemzetközi energiaipari trendekkel, valamint hozzájárul az ország energiaellátási struktúrájának optimalizálásához, egy diverzifikált, tiszta energiaellátó rendszer kiépítéséhez.
Közölték, a "hualong one" technológia a harmadik generációs atomreaktorok legújabb családját képviseli és sokkal biztonságosabb, mert túlhevülés esetén lekapcsolja a reaktort. Kínában minden új atomerőműben a harmadik generációs technológiai szabványt kell alkalmazni.
Peking februárban engedélyezte kétéves szünet után első alkalommal egy új atomerőmű építését, miután a fukusimai atombaleset után biztonsági ellenőrzésnek vetette alá atomenergia programját. Az ország atomenergia-fejlesztési programja egyike a legambiciózusabbaknak a világon. Kína a környezetszennyező szén részarányának csökkentése érdekében 2030-ig 150 gigawatt nukleáris áramtermelő kapacitást tervez létesíteni. Szakértők szerint az ország az idén hat vagy nyolc új atomreaktor építését fogja bejelenteni.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.