Az év második felében Szerbiában is bevezetik a személyes csőd, más néven a magáncsőd intézményét, így lehetővé válik, hogy azok, akik nem tudják kifizetni hiteleiket, illetve közüzemi vagy más tartozásaikat, csődöt jelentsenek - jelentette be Zeljko Jovic, a Szerbiai Nemzeti Bank (NBS) illetékese a szerbiai közszolgálati televízióban (RTS).
Az RTS szerdai híradójának beszámolója szerint, ha valaki magáncsődöt jelent, az NBS csődbiztost jelöl ki mellé, akinek az lesz a feladata, hogy segítse az adósságrendezési stratégia kidolgozását, és ezzel megóvja az adott személyt attól, hogy mindenét elveszítse.
A hivatalos adatok szerint a 7,2 milliós szerb lakosságnak fejenként átlagosan 900 eurós tartozása van. Mintegy 150 ezren komoly pénzügyi nehézségekkel küzdenek, a bankok pedig eddig mintegy 200 ezer személy bankszámláját zárolták.
A magáncsőd intézményének bevezetése a Kereszténydemokrata Néppárt felvetése alapján téma Magyarországon is. A magyar verzióról
itt olvashat.
Az Európai Unióban évente közel 200 ezren élnek a magáncsődeljárások adta lehetőségekkel.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.