A Figyelő korábbi információjának megfelelően megkezdődik a kórházak konszolidációja - az erre a célra rendelkezésre álló 60 milliárd forint átkerült az Emberi Erőforrások Minisztériuma költségvetésébe. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny legutóbbi számában jelent meg.
Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár már a költségvetési tárgyalások során bejelentette, hogy áprilisban megkezdődik a kórházak konszolidációs folyamata. 60 milliárd forint áll rendelkezésre az állami fekvőbeteg-ellátó egészségügyi szolgáltatók adósságainak rendezésére.
Az ÁEEK a folyamat első lépéseként megkezdi a tárgyalásokat a kórházi beszállítókkal és egyezteti a feléjük fennálló kórházi tartozásállományt. "A magyar kormány szem előtt tartva a biztonságos betegellátást, minden kórháznak segíteni fog" - áll az EMMI közleményében.
Az egészségügyi kormányzat szükségesnek tartja, hogy lépéseket tegyen annak érdekében, hogy a kórházak további adósságainak kialakulását megakadályozza.
A most megjelent határozatában a Kormány elrendelte, hogy az emberi erőforrások minisztere - az Állami Egészségügyi Ellátó Központ útján - mérje fel a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók adósságából eredő valamennyi kötelezettséget, továbbá a felmérés eredményeként az államháztartásért felelős miniszterrel egyetértésben tegye meg az adósság rendezésére irányuló intézkedéseket. A konszolidáció végrehajtásáról október 31-éig várja a Kormány az Emberi Erőforrások Minisztériumának beszámolóját.
A kormány az elmúlt években több alkalommal is igyekezett enyhíteni a kórházak nehéz helyzetén - eddig elsősorban az egészségbiztosítási alap (E-alap) maradványának terhére tudta ezt megtenni. Most azonban E-alapon kívüli, többletforrásként érkezett az egészségügybe a 60 milliárd forint.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.