Javítaná a magyar életminőséget a ZTE
Figyelő Online
2015.04.27 12:31
Az állami és közigazgatási szektor felé nyitna a ZTE Hungary Kft., erről nyilatkozott a kínai távközlési hálózati és eszközgyártó nemrégiben kinevezett új magyarországi ügyvezető igazgatója.
Liu Hsziao-kang véleménye szerint a vállalat ezeken a területeken is kulcsszereplő lehet.
"Az okosmérők, az okos otthonok, vagy az egyéb M2M megoldások bevezetésével üzleti eredményünk növelése mellett tevőlegesen is szeretnénk hozzájárulni a magyar életminőség jelentős javulásához" - idézi az ügyvezető igazgatót a cég közleménye, amelyet hétfőn juttattak el az MTI-hez.
A budapesti központjában mintegy 50 főt foglalkoztató ZTE Magyarország részt vesz azon a folyamatban lévő pályázaton, amely a magyarországi 450 megahertzes (MHz) LTE távközlési hálózat megvalósítására irányul.
A közlemény szerint a kínai vállalat olyan megoldást fejlesztett ki, amely az adott magyarországi frekvenciasávban a legjobb spektrum-kihasználást biztosítja szabványos végberendezések használata mellett. (A pályázatot az MVM NET Zrt. írta ki az idén februárban.)
A tervek szerint a jövőben a ZTE a vasúti- és egészségügyi kommunikációs hálózatok fejlesztésében, valamint a magyarországi műszaki felsőoktatás korszerűsítésében is szerepet vállal.
A ZTE tíz éve van jelen a magyar piacon, több magyarországi távközlési szolgáltató beszállítója. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a társaság árbevétele 2013-ban 3,59 milliárd forint volt, adózás utáni vesztesége 255 millió forintot tett ki.
A cég anyavállalata mintegy 76 ezer alkalmazottat foglalkoztat, és több mint 500 távközlési szolgáltató berendezéseinek beszállítója világszerte. A vállalat árbevételének ma már a nagyobbik része származik a Kínán kívüli értékesítésből.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.