brusszel


Mindent látó szerkentyűk

MOBILRÓL URALHATÓ DOLGOK
Figyelő Online
2015.04.30  06:23   
mail
nyomtatás
Négy éven belül az emberek kétharmadának lesz valamilyen okoskütyüje a telefonjára kötve, amely figyeli az egészségét, otthonát, családtagjait vagy házi kedvenceit - egyszóval minden lépését. De nem ússzák meg a szenzoros felokosítást a bőröndök, a vízforralók és a perselyek sem.
Az Acquity Group digitális marketingügynökség State of the Internet of Things Study (Tanulmány a dolgok internetének állapotáról) elnevezésű tavaly őszi felmérése szerint 2015 végére az amerikai fogyasztók 13 százaléka birtokol mobilhoz kapcsolódó, szenzorokkal ellátott eszközt. Négy évvel később viszont - a tanulmány szerint - várhatóan az Egyesült Államokban lakók több mint kétharmadának (69 százalék) lesz már valamilyen IoT (Internet of Things - a dolgok...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/18 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék: technikatelefon

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200