Rendőrök és szélsőséges tüntetők összecsapásába torkollott a pénteken megnyitott világkiállítás, az Expo 2015 ellen rendezett tiltakozó akció Milánó utcáin.
A több ezer fős tüntetésből kivált szélsőséges csoportok üzletek és bankok kirakatait törték be. Festékkel fújták le az épületek falait, és több, parkoló gépkocsit felgyújtottak. A lángok egy lakóházra is átterjedtek. Köveket, petárdákat és Molotov-koktélokat dobáltak a rendőrökre és a sajtó képviselőire.
Több mint kétezer rohamrendőr igyekezett visszaszorítani a Milánó utcáin tomboló tüntetőket könnygázzal és vízágyúkkal is.
A zavargók tetőtől talpig feketébe öltözött, arcukat gázmaszkkal eltakaró fiatalok voltak. Az olasz hatóságok információi szerint a Black Bloc nevű szélsőséges mozgalom olasz, német és svájci tagjai érkeztek Milánóba, hogy az Expo 2015 ellen tüntessenek.
A világkiállítás, az olasz kormány gazdaságpolitikája és a globalizáció ellen rendezett NoExpo-menet egyébként békésen indult olasz ifjúsági szervezetek, szakszervezetek, politikai pártok, a NoTav (a Lyon és Torino közötti nagysebességű vasútvonal) ellen tüntető csoportok részvételével. A tiltakozók tömegét azonban hamarosan a szélsőségesek osztották meg, teljes káoszt és félelmet keltve Milánó utcáin.
A randalírozók a helyszíni jelentések szerint a híres operaház, a Scala felé igyekeztek, ahol este a világkiállítás tiszteletére egy díszbemutató szerepelt a programon. Az opera környékét a rendőrség lezárta.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.