brusszel


Cementgyári emlékházat épít Holcim

Figyelő Online
2015.05.04  13:02   
mail
nyomtatás
A Holcim Zrt., mint a Lábatlani Cementgyár utolsó működtetője emlékház építését kezdi meg a településen. Hétfőn helyezték el a 145 éves gyár múltját megőrző létesítmény alapkövét.
Richard Skene, a Holcim Észak-Duna Régió vezérigazgatója elmondta, a Lábatlani Cementgyári Emlékház és Tudásközpont bemutatja az üzem történetét, a gyártás folyamatait, valamint a gyárhoz generációkon át kötődő munkatársakat.

Az emlékház novemberben fogadhat először látogatókat. Az ipartörténeti kiállítás anyagát évek alatt gyűjtötték össze, egykori dolgozók, civil szervezetek járultak hozzá fotókkal, szerszámokkal, térképekkel. Az ország távoli településeiről is érkeztek korabeli filmek és tárgyi felajánlások.

A cementgyártási hagyományokat bemutató kiállítás mellett külön teremben kap helyet egy helyi néprajzi gyűjtemény. Az emlékház nem csak kiállítóhelyként, hanem közösségi térként is működtethető, egyesületi gyűlések vagy előadások megtartására is alkalmas.

Az épület kétszázötven négyzetméter hasznos alapterülettel rendelkezik. Felépítésének és kialakításának 66 millió forintos költségét a Holcim jogutódja vállalta, a létesítményt üzemeltetésre majd a lábatlani önkormányzatnak adják át, és a település viseli a működtetés további költségeit.

A Holcim Hungária Zrt. 2013 októberében kezdte meg a húsz hektáron elterülő Lábatlani Cementgyár bontását. A vállalat eredetileg 2010-re tervezte a gyár bezárását, majd az üzem működését csaknem félmilliárd forintos környezetvédelmi beruházással három évvel sikerült meghosszabbítani.

A Holcim Zrt. korábban a lábatlani gyár kiváltására 350 millió euró értékű beruházással Európa legkorszerűbb cementgyárát tervezte felépíteni a Nyergesújfalui Ipari Parkban, de az építés a pénzügyi és építőipari válság miatt nem kezdődött meg.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200