Szabad áras lesz a gyógyszer Kínában
Figyelő Online
2015.05.06 08:37
Kínában júniustól felszabadítják a legtöbb gyógyszer árát, hogy nagyobb szerepet adjanak a piaci versenynek a gyógyszeripar területén az egészségügyi kiadások féken tartásának reményében
A kínai Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság (NDRC), valamint az Egészségügyi és Családtervezési Bizottság kedden közös közleményben jelentette be, hogy a tizenöt éve bevezetett állami ármeghatározó és -ellenőrző rendszert megszüntetik. Az intézkedés a biztosítók által fedezett gyógyszerekre vonatkozik, kivéve a kábítószereket és egyes pszichiátriai gyógyszereket.
A szabályozó hatóságok azt ígérték, hogy ármegfigyelő rendszert létesítenek, és arra összpontosítanak, hogy kiszűrjék és megbüntessék a törvényellenes cselekedeteket.
Mindazonáltal szakértők szerint a gyógyszerárak maximalizálásának nem volt jelentősége, mert a hatóságok által megállapított felső szintnél általában sokkal alacsonyabbak voltak a piaci árak. A kínai fogyasztók azonban így is hosszú ideje panaszkodnak a magas gyógyszerárakra. A gyógyszeripari cégek és a kórházak kereskedelmi kapcsolatai átláthatatlanok, az egészségügyi szektorban járványos méreteket öltött a korrupció, így a gyógyszerárak liberalizálása aligha tudja teljes egészében kifejteni hatását.
Szakértők szerint valódi változásokat, a gyógyszerárak csökkenését attól lehet várni, ha a biztosítótársaságok nagyobb szerepet kapnak az árak ellenőrzésében.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.