Magyarból lett multi
Nemzetközi csoportban a Szentkirályi
Figyelő Online
- Szirmai S. Péter
2015.05.09 14:00 frissítve: 2015.05.06 15:34
Önállóságát feladva, olasz többségi tulajdonú közép-európai holdingba olvad a Szentkirályi Ásványvíz. A multibarát fordulatot végrehajtó alapító, Balogh Levente hazai és régiós offenzívát vár
az együttműködéstől. A lépés részben kényszerű előremenekülés, a vállalatnak pluszforrásokra volt szüksége. Részletek a Figyelőben.
Pezsgő helyett stílusosan ásványvízzel koccintottak a felek a kelet-európai ágazati piacot átrendező akvizíció sikerére. Az olasz Pasquale család kezében lévő csehországi Karlovarské Minerální Vody (KMV) csoport és a Szentkirályi Ásványvíz Kft. közösen létrehozta a Central European Mineral Water (CEMW) holdingot, a magyar társaság ebbe olvad bele. Az új formációban Pasqualééknak van többsége, a Szentkirályit eddig birtokló s vezető Balogh Levente elnök és „meghatározó kisebbségi tulajdonos" lett. Ennek pontos mértékét nem árulta el lapunknak, de azt igen, hogy részesedése meghaladja a 20 százalékot (lásd az üzletemberrel készített interjút).
Ezzel a 90-es években a szentkirályi volt téeszmajorban egy sikeres kútfúrással kezdődött (lásd a Szentkirályi kezdetek című írást) sikertörténet új fejezettel folytatódik. A magyar vállalkozás immár egy erős nemzetközi csoport részeként a kommunikált szándékok szerint régiós nagyhatalommá válik. Más kérdés - erre még visszatérünk -, hogy az önállóság feladása mennyire van összhangban a cég korábbi kommunikációjával.
Nem a Szentkirályi-üzlet a KMV első idei magyarországi tranzakciója: márciusban megvásárolta az élelmiszer-ipari multi Nestlétől a Theodora márkáról ismert Kékkúti Ásványvíz Zrt.-t is, amely szintén a CEMW része lesz.
Részletek a Figyelőben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.