brusszel


Pénzesmadzag

Figyelő Online - Bucsky Péter
2015.05.14  06:40   
mail
nyomtatás
Csak a készpénzes dotáció révén 7,6 millió forinttal segíti a kormányzat egy munkahely létrejöttét, ez az adott körben egy átlagdolgozó kétévi bére. Adókedvezményekkel együtt ez a szám még nagyobb lenne, de ennek részletes adatai nem nyilvánosak. A kedvezményezett vállalati kör lényegében a teljes profitját kivitte 2010 és 13 között.
Az Európai Bizottság (EB) statisztikái szerint második helyen áll hazánk a cégek állami támogatásában, arányosan csak a máltaiak fordítottak többet erre 2013-ban. A nem a válsággal kapcsolatos dotációk összege nálunk elérte a GDP 1,6 százalékát - ahogy a görögöknél és a szlovéneknél is -, a máltai rekord 1,8 százalék volt. Ez az uniós átlag több mint háromszorosa, ráadásul a tendencia is széttartó (lásd a grafikont). Ez nem igazán jó hír, hiszen nem...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/20 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.