brusszel


Jeremie exit: amerikaiak vettek magyar big data céget

Figyelő Online - Halaska Gábor
2015.05.14  12:15   
mail
nyomtatás
Újabb technológiai befektetését zárta sikerrel a Euroventures. A Santa Clara, Kalifornia központú Hortonworks megvásárolta a magyar adatspecialista SequenceIQ-t. A Euroventures az EU JEREMIE és a Svájci Hozzájárulás programok által nyújtott tőkével működő alapján keresztül fektetett a hazai big data startupba. Ezzel a Euroventures már a harmadik sikeres exit-et hajtotta végre e programok keretein belül.

Napjainkban a számítógépes eszközök, telefonok, kamerák, szenzorok és más digitális eszközök óriási adat mennyiséget generálnak. Eric Schmidt a Google vezérigazgatója szerint „manapság minden két napban annyi információt hoz létre az emberiség, mint a civilizáció kezdeteitől 2003-ig"* Az egyik legnagyobb kihívás az, hogy miként férjünk hozzá ehhez a tetemes adatmennyiséghez és hogyan elemezzük azt. Az ehhez szükséges képességek messze meghaladják a hagyományos számítógépes és adatbázis menedzsment technikák tudását. Egy a Euroventures portfóliójába tartozó magyar startup, a SequenceIQ jelentősen hozzájárult e probléma megoldásához. Olyan felhő alapú applikációkat fejlesztettek, amelyek képesek hatalmas adatmennyiséget strukturálni, ahhoz hozzáférést biztosítani, valamint az adatokat felhasználhatóvá tenni.



A SequenceIQ eszközei olyan hatékonynak bizonyultak, hogy felkeltették az érdeklődését több nemzetközi nagyvállalatnak, valamint az amerikai Szilícium-völgyben működő vezető 'big data' vállalatoknak. Végül a kaliforniai Hortonworks (NASDAQ: HDP) teljes egészében megvásárolta a SequenceIQ-t annak menedzsmentjétől és a Euroventures-től. A vételárat nem hozták nyilvánosságra.

„Nagyon örülünk annak, hogy a Hortonworks részeként Budapesten folytathatjuk munkánkat, bővíthetjük csapatunkat, hozzájárulva a magyar technológiai szektor fejlődéséhez és világszínvonalú mérnökök képzéséhez" - mondta Mátyás János, a SequenceIQ vezérigazgatója.

"A SequenceIQ csapata úgy gondolta, hogy a legjobb esélyük akkor van a big data iparág élvonalában maradni, ha ezt egy nagyobb cég, egy már globális piacvezető vállalat részeként tehetik meg, mint amilyen a Hortonworks. Egyetértettünk az elképzelésükkel és együttműködtünk annak sikeres kivitelezésében" - tette hozzá Tom Howells a Euroventures-től.

A SequenceIQ-ról

A SequenceIQ a big data applikáció fejlesztést szolgáltatásként nyújtja. A vállalatot Mátyás János (CTO) és Papp Lajos alapította. Mindketten a Fathom Technology-nál dolgoztak korábban, ami az Euroventures egy korábbi befektetése volt. A cég 2004-ben összeolvadt az EPAM Systems, Inc. (NYSE:EPAM) nevű céggel. Mindketten az EPAM budapesti székhelyén dolgoztak 2014 elejéig.

A tranzakció során a SequenceIQ-t dr. Bóné lászló ügyvéd képviselte.

Web: sequenceiq.com, blog.sequenceiq.com


A Hortonworks-ről

A vállalat az Apache Hadoop nevezetű, 100%-ban nyílt forráskódú vállalati big data platform fejlesztője, disztribútora, szolgáltatója és technológiai támogatója.

A Hortonworks eredeti közleménye: http://hortonworks.com/blog/hortonworks-acquires-sequenceiq-to-provide-automated-deployment-of-hadoop-everywhere/

Web: hortonworks.com,

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200