Kigolyóznák Gyurcsány cégét Orbánék
Figyelő Online
- Cseke Hajnalka
2015.05.15 14:00 frissítve: 2015.05.14 16:14
Ha az Altus szakértői kopogtatnak az állami hivatalok ajtaján, meglehet, zárva maradnak az ajtók" - hallottuk.
A kabinet következetességet vár el a Bizottságtól. Arra hivatkozik, hogy az EU minden tagállamtól azt várja, a közbeszerzéseknél a lehető legkörültekintőbben vizsgálja a résztvevő cégek tulajdonosi hátterét, s politikailag semleges működést követeljen meg tőlük.
Ehhez képest az Altus Zrt-t ilyen tekintetben nem vizsgálták, amivel a kabinet nem tud mit kezdeni, s nem is tudja elfogadni. „Ezt a kérdést napirenden tartjuk, a Lázár János vezette küldöttség is tárgyal róla" - nyilatkozta lapunknak Csepreghy Nándor, fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkár. S ha az Altus szakértői kopogtatnak az állami hivatalok ajtaján, mi lesz a reakció?- kérdeztük.
„Meglehet, zárva maradnak az ajtók" - mondta a Figyelőnek. „Nem tudom azt a helyzetet elképzelni, hogy egy politikailag motivált vállalkozás rendelkezzen jogosultsággal. Akkor inkább bízzon meg az EU egy nemzetközi reputációval rendelkező könyvvizsgáló céget.
Lesz folytatása az ügynek, az biztos" - erősítette meg lapunknak Csepreghy Nándor.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.