brusszel


Váradi József: Nem másoljuk a Ryanairt

Figyelő Online
2015.05.29  07:00   frissítve: 2015.05.29 09:16
mail
nyomtatás
Részben a Ryanair nyomdokaiba lép a Wizz Air, hogy immár az üzletemberek is megtalálják nála a számításukat. A magyar alapítású légitársaság vezérigazgatója a Figyelőnek azt mondta, ez az üzletmenet természetes fejlődése.
Az utóbbi hetek húzásaival legközvetlenebb versenytársa, a Ryanair nyomába eredt a Wizz Air. A korábban túlzás nélkül a tahóságáról ismert ír légitársaság bő másfél éve 180 fokos fordulatot hajtott végre, s az üzleti utazók megnyerése érdekében hozott intézkedései látványos bevételgyarapodást eredményeztek.

Magyar gyökerű konkurense szintén bevezette az ülőhelyfoglalást - a kiosztott széket díj ellenében lehet másikra cserélni -, valamint a Plusz viteldíjat, amellyel olyan kényelmi elemeket csomagolt egybe, mint a feladott poggyász, a reptéri utasfelvétel, az ülőhelyválasztás, az elsőbbségi beszállás és az utazás időpontjának rugalmas megváltoztatása.

A kérdésre, mennyire mentek a Ryanair s az EasyJet után, Váradi József a Figyelőnek azt mondta: ezek a viteldíjtermékek eddig is elérhetők voltak, mostanra látták úgy, hogy érdemes őket összecsomagolni. Van egy szint, hívjuk ezt az üzleti utazókénak, ahol ezeket egyben akarják megvásárolni - fogalmazott a vezérigazgató.

Hozzátette: az elmúlt 10 évben a hálózatuk nagyon sokat erősödött, ma már sok útvonalon olyan sűrűséggel közlekednek - Budapest és London között például hamarosan napi ötször -, ami vonzó ennek a körnek. Szerinte ez az üzletmenet természetes fejlődése, nincs szó arról, mint más légitársaságoknál - nem nevezte meg, de ez a Ryanairnél a leglátványosabb -, hogy tudatosan átcsoportosítanak kapacitásokat fő repülőterekre, és megváltoztatják a menetrendet annak érdekében, hogy minél több üzleti utast vonzzanak.

További részletek a friss Figyelőben.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200