brusszel


TechShow 2015 - a játékok diadala

Figyelő Online - Halaska Gábor
2015.05.27  14:44   
mail
nyomtatás
A játékok diadala - a Codie lett 2015 legígéretesebb magyar innovációja a Mobilitás és Multimédia Klaszter által idén 7. alkalommal megrendezett Magyar Innovációs TechShow-n.
A Mobilitás és Multimédia Klaszter által idén 7. alkalommal megrendezett Magyar Innovációs TechShow-n a szakmai zsűri a Codie-t, a programozás alapjait játékosan oktató fejlesztést választotta 2015 legígéretesebb induló vállalkozásának. Az idei eseményen bemutatkozó 17 projektből a hallgatóság a világ első kerekesszékes útvonaltervezőjének, a Route4U-nak ítélte oda a közönségdíjat, míg az interaktív angol nyelvoktatást támogató Xeropan appot fejlesztő csapat tartotta a legjobb előadást.

Idén 7. alkalommal megrendezett Magyar Innovációs TechShow-n (vagy angol rövidítésével a HITS-et) bemutatkozó 17 magyar találmány közül Codiet választotta a szakmai zsűri 2015 legígéretesebb hazai innovációjának. A magyar fiatalok által készített robotjáték a gyerekeket tanítja meg a programozás alapjaira egy egyedileg kifejlesztett grafikus programozási nyelv és egy fából készült robot segítségével. A Codienak nem ez az első sikere: nemrég zártak egy közösségi finanszírozási kampányt, amelynek keretei között több mint 80.000 dollárt gyűjtöttek össze.



A TechShow-n a közönség a Route4U csapatát választotta legjobbnak. Az alkalmazás a világ első kerekesszékes útvonaltervezője, ami egy olyan ingyenes, androidos okostelefonokra letölthető app, amely a hozzá tartozó weboldallal kiegészülve egyszerűbbé és kényelmesebbé teszi a kerekeken guruló járművet használók életét. A zsűri a legjobb előadásnak járó díjat a Xeropan nevű interaktív angol nyelvoktató mobil applikációt fejlesztő csapatnak ítélte oda.

Az ország legnagyobb tradíciókkal bíró startup eseményén kiállítók és az elmúlt évekhez hasonlóan idén is bebizonyították, hogy a magyar ICT iparág óriási potenciállal bír. Jakab Roland, a Magyar Innovációs TechShow-t szervező Mobilitás és Multimédia Klaszter elnöke szerint az infokommunikációs forradalom az elmúlt években újabb szintre emelkedett, és a fizikai és virtuális infrastruktúra sikeres globális elterjedése után az erre épülő szolgáltatások ideje jött el. Ennek eredményeként a hálózatba kapcsolt társadalom korszakába lépünk, ahol minden elektronikus eszköz, aminek hasznára válik egy hálózati kapcsolat, az csatlakozni is fog. Ez a jelenség tematizálta az idei Magyar Innovációs TechShowt is: ez bizonyíték arra, hogy a hazai startupok valóban ott vannak a világ innovátorainak élbolyában - tette hozzá Jakab.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200