Szabadkereskedelmi megállapodást kötött Kína és Dél-Korea, aminek keretében a kereskedelmi termékek több mint kilencven százaléka mentesül a vámkötelezettség alól a következő két évtizedben.
Az egyezményt a két nagy ázsiai gazdasági hatalom kereskedelmi minisztere hétfőn írta alá Szöulban.
A megállapodás huszonkét területre terjed ki, köztük a pénzügyi szférára és az internetes kereskedelemre, de nem vonatkozik a rizsre és az autókra. Habár a rizstermelés nem tartozik az egyezség hatálya alá, a mezőgazdasági termékek hetven százalékának kereskedelmét liberalizálják.
A dél-koreai kereskedelmi minisztérium közölte, hogy számításaik szerint a megállapodás 1 százalékponttal emeli meg a gazdasági növekedés mértékét, valamint várhatóan több mint 50 ezer új munkahelyet teremt a következő egy évtizedben.
A megállapodásnak köszönhetően a dél-koreai kis- és középvállalkozások könnyebben el tudják juttatni termékeiket a kínai piacra. Ugyanekkor a kínai befektetések növekedni fognak Dél-Koreában - mutatott rá a minisztérium. Ez az első alkalom, hogy Kína a pénzügyi, a távközlési és az internetes kereskedelmi tevékenységet belevette egy szabadkereskedelmi megállapodásba.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.