brusszel


Védővámot vezettek be a tejre Szerbiában

Figyelő Online
2015.06.04  15:36   
mail
nyomtatás
Védővámot vezetett be a szerb kormány a tejre és a tejtermékekre, a 10-30 dináros (26-78 forint) illetékkel a szerb termelőket védenék - számolt be róla csütörtökön a Vecernje Novosti című belgrádi napilap.
Snezana Bogosavljevic Boskovic mezőgazdasági miniszter kijelentette, hogy a védővám mellett további intézkedésekkel is igyekeznek megvédeni a szerbiai tejtermelőket, akik rosszabb helyzetben vannak, mint a nagyobb támogatási rendszerrel rendelkező uniós termelők.

A lap információi szerint az év első öt hónapjában 3 és félszer több tejterméket importáltak Szerbiába, mint az előző év ugyanezen időszakában. A megnövekedett import miatt a kistermelők nem, vagy csak nehezen tudták értékesíteni a tejet, ezért az utóbbi hónapokban többször is szerveztek tiltakozóakciókat, amelyek keretében az utcára öntötték vagy ingyen osztogatták a tejet.

A védővám egyelőre az év végéig marad érvényben - közölte az újság. A Vecernje Novosti szerint ugyanakkor nem elegendő, hogy a tej, a joghurt és a tejföl importjára vonatkozik majd a védővám, mert a termelőket a tejpor, a sűrített tej és a vaj behozatala is veszélyezteti.

Az agrártárca vezetője a védővám bevezetésével kapcsolatban kifejtette: semmiképpen sem szeretnék veszélyeztetni a külkereskedelmi forgalmat az Európai Unió országaival, amely tavaly 1,9 milliárd eurót tett ki. Az Európai Unióban március végén eltörölték a tejkvótarendszert, azóta naponta 200 ezer liter tej érkezik Szerbiába az EU-ból.

Fremond Árpád parlamenti képviselő a szabadkai Pannon RTV Közügyek című hírháttérműsorában szerdán kifejtette: a mezőgazdasági miniszter néhány hónapja még ellenezte a védővám bevezetését, azóta azonban bebizonyosodott, hogy más intézkedések nem elegendőek a tejtermelők megóvására.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.