A német kormány engedélyezte az AIIB-csatlakozást
Figyelő Online
2015.06.10 15:07
A német kormány szerdán aláírásra alkalmasnak találta az Ázsiai Infrastrukturális Fejlesztési Bank (AIIB) alapokmányát, hangsúlyozva, hogy a bank irányításában erőegyensúly alakult ki annak ellenére is, hogy Kínának vétójoga lesz a fontosabb döntésekben.
A csatlakozáshoz a Bundesrat (Szövetségi Tanács), illetve a Bundestag, a Parlament alsóházának a beleegyezése is szükséges.Kína és az AIIB vezetése túlnyomórészt teljesítette a nyugati országok kéréseit - közölte a szövetségi pénzügyminisztérium szóvivője.
Az előszerződés megfogalmazása így szinte teljes egészében megegyezik más nemzetközi pénzintézetek, például az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) és az Ázsiai Fejlesztési Bank (Asian Development Bank, ADB) alapokmányával.Németország 4,1 százalékos szavazati részesedéssel Kína, India és Oroszország után a negyedik legnagyobb részvényese lesz a pénzintézetnek.
Németország 4,5 milliárd dollárral járult hozzá az AIIB 100 milliárd dolláros alaptőkéjéhez. Kína 26 százalékos szavazati aránnyal rendelkezik a pénzintézetben. Az Ázsiai Infrastrukturális Beruházási Banknak 57 alapító tagja van, közöttük 14 az Európai Unióból.
Németország mellett még egyebek között az Egyesült Királyság, Franciaország és Olaszország is csatlakozott a bankhoz. Részesedésük együttesen lehetővé teszi számukra a vétójog gyakorlását.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.