brusszel


Itthon is nyerni lehetett a letelepedési bizniszen

Figyelő Online
2015.06.13  14:00   
mail
nyomtatás
A letelepedési kötvényüzlet magyar érdekeltségeinek jól ment tavaly. Cégosztódások, furcsa tevékenység-választások nehezen átlátható struktúrák jellemzik ezt a piacot. A brókerbotrány szele megcsapta az egyik szereplőt.
Zajlik az élet a letelepedési államkötvény bizniszben érdekelt társaságok körül. A Magyar Nemzet pár napja írt arról, hogy mennyit kaszálnak a szerencsés kiválasztottak. A lap szerint milliárdok vándorolnak a kötvények értékesítésében közreműködő cégekhez azáltal, hogy a papírokat diszkont áron adják el a jelentkezőknek, plusz jókora díjat is felszámolnak a tranzakciók után.

Nos, e cégek magyarországi érdekeltségei is szépen kaszáltak tavaly, bár a hozzájuk befutó pénz hozzá sem szagol az egzotikus helyeken bejegyzett központok nyereségéhez. Tekintettel azonban arra, hogy ezek kis, néhány dolgozót foglalkoztató vállalkozások, a summa nem nevezhető rossznak. A Figyelő hangsúlyozottan nem teljes körképe szerint sok minden történt az elmúlt pár hónapban ezen a piacon.

MEGCSÍPTE A BRÓKERBOTRÁNY SZELE
A letelepedési kötvényekkel jelenleg hat cég foglalkozhat (heten indultak, de egyiküket időközben kizárták). Ezeket a parlament gazdasági bizottsága választotta ki két évvel ezelőtt, a program indulásakor. A Fidesz frakcióvezetője, Rogán Antal által vezetett testület nem minden esetben követte a kormány meghirdetett üzletpolitikáját, mely szerint csak olyan céggel szabad szerződni, amelyik átlátható, s nem pedig valamelyik off-shore paradicsomi bejegyzésen keresztül rejti el valódi tulajdonosait.

A kakukktojás a budapesti bejegyzésű Arton Capital Hungary Kft. A külföldi vonal természetesen itt is megtalálható, a négy tulajdonosból háromnak Bulgáriában van az elérhetősége. A negyedik tulajdonos is bolgár származású, de magyar állampolgár. Az ő budapesti címén érhető el egy másik magyar személy, aki viszont a külföldi tulajdonostársakat képviseli idehaza. A kapcsolat tehát nagyon szoros.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200