Meg kell erősíteni az unió külső határait, azonosítani és feltartóztatni az embercsempészek hajóit, és még Afrikában létrehozni a befogadótáborokat. Legalább ekkora gondnak tartja a kormányfő a szárazföldön érkezők tömegét. Úgy fogalmazott, „senki nem akar balek lenni".
Abszurdnak nevezte, hogy Görögország a menekültek szempontjából nem biztonságos országgá vált, miközben a megoldást szerinte Görögország partjainál kell keresni.
A bevándorlásról szóló kormányzati plakátokat széles nemzeti konzultációnak tartja Orbán Viktor. Azok megrongálását pedig a liberális ellenzék akciócsoportjainak számlájára írta. Szerinte egy kicsi, de hangos csoportról van szó, amelynek állításai ellentmondanak minden életszerűségnek.
Ezek a plakátok a kormányfő szerint nem lógnak ki az európai átlagból, és elsősorban az embercsempészeknek szólnak, azt jelzik, nincs esély itt maradni, mert itt nincs elég munka, jobb elkerülni Magyarországot, mert itt nem kukoricáznak.
Az Altus-ügyet a miniszterelnök olyan szimbolikus ügynek tartja, amelynek szerinte komoly visszhangja lesz, mert az unió költségvetéséből „kültelki trükkökkel" juttatnak pénzt egy pártnak, erről szerinte biztosan beszélni kell majd.
A 2016-os költségvetésről szólva a miniszterelnök azt nevezte a legfontosabb kérdésnek, hogy mennyi pénz marad a családok zsebében. Adócsökkentési költségvetés születik, ez a filozófiája a büdzsének, ennek eredménye lehet az, hogy több marad a családoknál.
Rengeteg pénz megy bele az egészségügybe, ez az ágazat kapta a legtöbbet az utóbi időben, és ez a kormányfő szerint főleg vidéken látszik is, sokat javultak az állapotok.
Az olimpiai rendezéséről a kormányfő úgy vélekedett, hogy az ország méltó egy ilyen esemény megrendezésére, mert nagyon sokat adott hozzá az olimpiai mozgalomhoz, amelynek alapítói közül csak Magyarország nem rendezett még olimpiát. Szerinte az ötkarikás játékok megrendezéséhez szükséges létesítmények 60-80 százaléka vagy már létezik, vagy elkészül Budapesten olimpia nélkül is. Hozzátette, az olimpiai bizottságra kell bízni a döntést, amelyet a kormány támogat.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.