brusszel


Készülő nagy tech-dobások

Figyelő Online - Halaska Gábor
2015.07.16  09:43   
mail
nyomtatás
Néhányat csokorba szedtük a következő évek nagy üzletnek ígérkező kezdeményezések közül. Főként, amelyek a közelmúltban nagyobb visszhangot kaptak.

Egyre merészebb jövővíziókkal kápráztatnak el bennünket az óriásvállalatok, vagy az erre törekvő, zseniális startupok, mint például a Tesla és alapítója. Utóbbi, Elon Musk lábakon álló vákuumcsövekben közlekedő, hangsebességgel száguldó vonatokat állítana üzembe Kaliforniában. Őrültnek tűnő ötletéhez tudósok százai csatlakoztak, és bár SpaceX (egy másik Musk cég) Falcon 9 nevű, NASA-nak szállító bérrakétája pár napja felrobbant, a géniusz mással, például házi akkumulátorokkal is meglepte a világot.

Nem tétlenkednek más nagyágyúk sem, mint például a zeneiparban nyomuló Apple, a szinte mindent innováló Google, a telefonpiacon próbálkozó Microsoft, az szenzorgazdaságra (IoT) mozduló Cisco és Ericsson, a drónos szállítást fontolgató Amazon, vagy épp az amerikai tőzsdén frissnek számító kínai Alibaba, amely a Netflixhez hasonló szolgáltatást indítana Ázsiában.

A hipervonat

A legnagyobb felhajtás a Tesla alapító Elon Musk grandiózus vákuumvasútjának, a Hyperloopnak a fejleményei körül vannak. A projekt lényege, hogy légritkított fél-vákuumban, betonlábakon álló csövekben, akár hangsebességgel (ez a tengerszinten 1225 km/óra) is száguldhatnának a kapszulák. A feltaláló ezt egy ötödik közlekedési módnak, egyfajta nagyvárosok közti metrónak képzeli el. Den is beszél a levegőbe: tavasszal megvették a tesztpályához szükséges területeket, az építkezés jövőre kezdődhet. Június végén 700 pályázat érkezett, jórészt egyetemistáktól, csak a tartóoszlopokra javasolt megoldásokra. A projekt különlegessége ugyanis, hogy tudósok, kutatók, tanulók és lelkes amatőrök önkéntes, illetve (a belső körnek) jövőbeli részvényekért megvásárolt munkájával megy a fejlesztés.

A hipervonatról, az otthoni aggregátort helyettesítő akkuról, a szupergyors 3D nyomtatóról és a zeneipar átalakulásáról további részletek a Figyelő 2015/28-ik számában.

Ott tippeket is adunk tőzsdei befektetőknek a jövő ígéretes ágazatairól!

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200