Hajrázniuk kell a görögöknek
Figyelő Online
2015.07.12 08:32
Diplomaták szerint a vártnál nehezebb a görög adósságválságra vonatkozó megállapodás kidolgozása az Eurócsoport szombat délután kezdődött, de még késő este is tartó brüsszeli tanácskozásán, többen ugyanis keveslik az athéni reformvállalásokat.
Brüsszeli német médiaértesülés szerint Angela Merkel kancellár és Sigmar Gabriel alkancellár ugyan elvetette Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter azon javaslatát, hogy mivel az esetleges újabb mentőcsomagért cserébe javasolt görög reformintézkedések nem kielégítőek, vegyék fontolóra Görögország öt évre szóló átmeneti távozását az euróövezetből, de ettől még a németek elégedetlenek a görög biztosítékokkal az ígéretek valóra váltását illetően.
A zárt ajtók mögött folyó tárgyalások menetére rálátó diplomaták azt mondták: az ülésen abban az értelemben is nyomás nehezedik Görögországra, hogy tegyen az eddigieken túlmenő ígéreteket a pénzügyi áldozatvállalásra. Így egyelőre nyitott kérdés, hogy lesz-e olyan döntési javaslat, amit a vasárnapi euróövezeti, majd az azt követő EU-csúcson hivatalosan el lehet fogadniuk az állam-, illetve kormányfőknek.
A görög parlamentnek hétfőn állítólag újabb javaslatokat kellene még jóváhagynia. Ezeket a javaslatokat a nevük elhallgatását kérő diplomáciai források "logisztikai jellegűeknek" minősítették, anélkül, hogy pontosabban megjelölték volna, ezen mit kell érteni. A derűlátó kezdésről - mondták uniós források - elsősorban az előzetes francia nyilatkozatok gondoskodtak. Viszonylag rugalmasabbak még Görögországgal szemben a luxemburgiak és az olaszok. A gyors megállapodásba vetett reményeket azonban nem csupán a német álláspont hűtötte, hanem sajtóhírek szerint a finnek is keményvonalasabb pozícióra helyezkedtek.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.