brusszel


Az USA segít Nigériának a Boko Haram elleni küzdelemben

Figyelő Online
2015.07.20  11:27   
mail
nyomtatás
Az Amerikai Egyesült Államok katonai felszereléssel a kiképzéssel támogatja a nigériai hadsereget, hogy legyőzhessék a Boko Haramot - írja a Foreign Policy.
Az Egyesült Államokbeli politikusok úgy döntöttek, hogy katonai segítséget nyújtanak Nigériának, hogy az afrikai ország legyőzhesse a szélsőséges szervezetet, a Boko Haramot. Bár sokféle eszközt küldenek segítségként, de Nigéria nem kaphat drónokat, ugyanis azokra szüksége van az Egyesült Államoknak is a terrorizmus elleni egész világra kiterjedő harcban.

A jelenlegi segítségnyújtás egyik oka az, hogy Washington bizakodik abban, hogy az újonnan megválasztott elnök, Muhammadu Buhar megbízhatóbb és sikeresebb lesz az elődeinél, valamint fel tud lépni a korrupció és az emberi jogok megsértése ellen.
Az együttműködés ellenére a Fehér Ház nem hajlandó drónokat és nagyobb mértékű segítséget nyújtani Nigériának. Az amerikai politikusok arra hivatkoztak, hogy a nigériai hadsereg a brutalitásáról híres és sok esetben nem tud helyesen beavatkozni a konfliktusokba. Emellett azt is hangsúlyozták, hogy napjainkban inkább az Iszlám Állam és az al Qaeda jelent nagy fenyegetést, nem pedig a Boko Haram. Bár a Boko Haram több ezer embert megölt Nigériában, nem támadott meg nyugati célpontokat.

Egy éve az Egyesült Államok az első között segített Nigériának, hogy nyomára jussanak annak a 219 lánynak, akiket elraboltak a Boko Haram fegyveresei. A tömeges emberrablás híre az egész világon elterjedt és az emberek a közösségi médián keresztül követelték, hogy a nemzetközi közösség lépjen fel a szélsőséges fegyveresek ellen.

A nigériai iskoláslányok felkutatásához az Egyesült Államok drónokat is kölcsönadott, azonban ezeket később más missziókhoz rendelték: Afganisztántól Afrika sarkáig mindenhol nagy szükség van rájuk. Az Iránban és Szíriában az Iszlám Állam ellen harcoló katonák is arról panaszkodtak, hogy nincs elég drón.

A segítségnyújtás pontosabb részletei várhatóan július 20-án derülnek ki, ugyanis Buhari ekkor találkozik Obamával Washingtonban. Az USA-beli politikusok megosztottak abban a kérdésben, hogy mennyit kéne segíteni: néhány kongresszusi képviselő azt javasolta, hogy aktívabban segítsék Nigéria Boko Haram elleni küzdelmét. Azonban előreláthatóan a katonai kiképzésben nyújtanak segítséget, emellett felszerelést is küldenek az amerikaiak.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Megújul a Figyelő

Magyarország egyik legrégebbi és legnagyobb presztízsű gazdasági hetilapja, a Figyelő erősíteni kívánja médiapiaci pozícióját.

Bíróság elé állíthatják Netanjahu feleségét

A rendőrség Sara Netanjahunak, az izraeli miniszterelnök feleségének a bíróság elé állítását javasolja

top200