Ráadásul ezért az összegért még csak kizárólagosságot sem kapott a közmédia, hiszen a meccsek durván felét továbbra is a Sport TV közvetíti majd. A csoport a közelmúltban jelentette be, hogy 2015 augusztusától 2018 júniusáig az AMC Networks három csatornáján kedden és szerdán is minden kezdési időpontban élő Bajnokok Ligája-mérkőzések lesznek láthatóak. A döntőt ugyan élőben kizárólag az MTVA valamely csatornája (minden bizonnyal a hétvégén indított M4) tűzheti majd műsorra, felvételről azonban ezt is leadja majd a Sport TV.
Az évi majd 1,5 milliárdos cech egyébként azt is jelenti, hogy a közmédia teljes éves büdzséjének jelenleg durván 2,5 százaléka arra megy el, hogy olyan futballmérkőzéseket közvetítsenek, amelyre a piacon is lett volna vevő. A múlt hét végén ugyanis az is eldőlt, hogy a hazai élvonalbeli labdarúgó mérkőzések is kizárólag az M4-en lesznek láthatóak. Az MTVA eddig a Sport TV-vel közösen adta az OTP Bank Liga meccseit. Erről még 2012-ben állapodtak meg a felek a Magyar Labdarúgó Szövetséggel. A szerződés értelmében a Sport TV idényenként 90, az MTVA 75 meccset tűz műsorra, amiért előbbi bő 1, utóbbi 2,5 milliárd forintot fizet MLSZ-nek. A szerződés elvileg 4 évre, tehát a most kezdődő szezon végéig szólt.
Abból, hogy végül az OTP Bank Liga teljes egészében a köztévére került logikusan következne az is, hogy a teljes jogdíjat az állam állja, azaz az MTVA a korábbi 2,5 helyett a teljes 3,54 milliárdot kifizeti a 2015/16-os idényre az MLSZ-nek. Mindez azért rendkívül visszás, mert - amint arról a Figyelő is írt már (Fizetett nézők - Figyelő 2015/18) - a magyar futball közvetítési jogai eddig is túlárazottak voltak. A közmédia által fizetett 2,5 milliárdot sportközgazdászok korábban is egy az egyben állami támogatásnak tekintették.
Az M4 sportcsatorna rajtja körüli érdekességekről további részleteket olvashat a holnap megjelenő Figyelőben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.