brusszel


Még soha nem volt ilyen veszteséges a Microsoft

Figyelő Online
2015.07.22  10:59   
mail
nyomtatás
Rekordveszteséget könyvelhetett el a folyó üzleti év június 30-án végződött negyedik negyedében a Microsoft amerikai elektronikai óriásvállalat, ami főleg a Nokia mobiltelefon üzletágának 7,5 milliárd dolláros leírása miatt következett be. Rontotta a helyzetet az is, hogy csökkent a Windows operációs rendszer iránti kereslet.
A kedden közzétett gyorsjelentés adatai szerint a Microsoft április-júniusban 3,2 milliárd dolláros - részvényenként 40 centes - veszteséget könyvelt el, szemben az egy évvel korábbi 4,66 milliárd dolláros - részvényenként 55 centes - nyereséggel.

Az egyszeri tételeket nem számítva viszont részvényenként 62 centes nyereséget termelt a vállalat, míg egy évvel korábban 56 centet.

A bevételek 5,1 százalékkal, 22 milliárd 180 millió dollárra csökkentek áprilisban-júniusban az egy évvel korábbi 23 milliárd 380 millió dollárral szemben. A személyi számítógépekre telepített Windows operációs rendszer értékesítése 22 százalékkal csökkent.

A Microsoft hivatalosan július 29-én kezdi el árusítani a Windows 10 rendszert.Bár a tényadatok valamivel jobbak lettek az elemzői várakozásoknál a Microsoft árfolyama 4,53 százalékkal 45,14 dollárra csökkent a tőzsdezárás utáni elektronikus kereskedésben.

Csalódást okozott a Yahoo! Inc. internetes kereső és tartalomszolgáltató vállalat gyorsjelentése is, így a New York-i tőzsde zárása utáni elektronikus kereskedésben 1,3 százalékkal, 39,20 dollárra esett az árfolyama.

A vállalat bevételei 15 százalékkal, 1,24 milliárd dollárra emelkedtek, ami az utóbbi kilenc évet tekintve a legnagyobb mértékű növekedésnek felel meg. Nyereség helyett azonban így is veszteséget termelt a Yahoo: a 22 millió dolláros veszteség éles ellentétben áll az egy évvel korábbi 270 millió dolláros nyereséggel.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200