A görög válság és az európai szélsőjobb
Figyelő Online
- Samu Gergely
2015.07.23 06:05
Ennek lehettünk tanúi Görögország esetében is. Januárban a bevándorláspárti, integrációellenes, bár újabban a valutauniót elfogadó radikális baloldali Sziriza megnyerte a választásokat, és a jobboldali, bevándorlásellenes, szintén euroszkeptikus Független Görögöket (Anel) koalíciós partnerként maga mellé emelve biztosította többségét a parlamentben.
Az eredményt az európai szélsőséges jobboldali pártok viszonylag kedvezően fogadták. Ennek több oka is van. Egyrészt a Sziriza győzelmével kormánypozícióra és minden korábbinál nagyobb hatalomra tudott szert tenni egy radikális párt. Másrészt ez az euroszkeptikus politikai erő az előző, balközép-konzervatív koalíciós kormánnyal szemben az európai hitelezői trojka által követelt megszorítások ellenében lépett fel. Módosítani kívánta a görög mentőcsoma...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/30 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.