brusszel


A munkaadók 84 százalékánál volt szabálytalanság

Figyelő Online
2015.07.31  12:59   
mail
nyomtatás
Összesen 1036 vállalkozást érintett a munkavállalók jogviszonyának rendezettségére irányuló akcióellenőrzés, amely a vizsgált munkáltatók 84 százalékánál tárt fel valamilyen munkaügyi jogsértést - derül ki az ellenőrzést végző Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) Foglalkoztatás-felügyeleti Főosztályának összefoglaló jelentéséből.
A június 22. és július 10. között lefolytatott ellenőrzések több mint felét az építőiparban és a kereskedelemben végezték, de kiemelt terület volt a vendéglátás, a vagyonvédelem, a feldolgozóipar, valamint a mezőgazdaság is.

A vizsgálatok a munkavállalók 64 százalékát érintően tártak fel valamilyen munkaügyi jogsértést.Az összefoglaló jelentésben kiemelték: a munkaviszony létesítésének, illetve az egyszerűsített foglalkoztatási jogviszonybejelentésének elmulasztása miatt kellett a leggyakrabban intézkednie a hatóságnak.

Hozzátették: a bejelentés hiányát a vizsgálatban érintett 4500 munkavállaló 30 százalékánál tárták fel, az összes intézkedés 42 százaléka a feketefoglalkoztatás jogkövetkezménye volt. Az építőiparban és a mezőgazdasági munkáltatók körében volt a legrosszabb a helyzet - fűzték hozzá. Továbbra is kiemelkedő volt - leginkább az építőiparban - a nyilvántartási kötelezettség megszegése, a munkaidő nyilvántartására vonatkozó szabályok megkerülése azonban főként a kereskedelem és a vendéglátás, valamint a feldolgozóipar területén volt jellemző, 11-12 százalékban fordult elő ezekben a szektorokban.

A munkaidőre vonatkozó szabályok (munkaidő-beosztással kapcsolatos rendelkezések) megszegése ugyancsak a kereskedelmet és a vendéglátást érintette leginkább, az összes ilyen jellegű jogsértés 28-35 százalékát ezekben a szektorokban tárták fel.A Foglalkoztatás-felügyeleti Főosztály adatai szerint a szabálytalanságok egy része olyan súlyos volt, illetve ismételt szabályszegésnek minősült, hogy a jogsértések miatt 101 munkaügyi bírság kiszabása várható.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.