Növekedtek a BASF bevételei
Figyelő Online
2015.08.01 11:02
Növekvő árbevétellel zárta a második negyedévet és egyben az első félévet a német BASF.
A világ legnagyobb vegyipari konszernjének árbevétele éves összevetésben 2 százalékkal - 19,1 milliárd euróra - nőtt, míg a kamat és nyereségadó-ráfordítások levonása előtti eredménye (EBIT) 2 százalékkal 2 milliárd euróra emelkedett.
A bevételek emelkedése elsősorban az olaj- és gázüzletágban elért értékesítések nagymértékű növekedésének köszönhető. Minden üzletágban pozitív valutahatások voltak tapasztalhatók. Az üzemi eredmény emelkedése nagyrészt a funkcionális anyagok és megoldások területének megnövekedett hozzájárulásából, valamint az egyéb termékek üzletágban tapasztalható alacsonyabb költségszintből adódik. Minden üzletágban pozitív valutahatások voltak tapasztalhatók.
Az első félévet tekintve az értékesítés árbevétele 3 százalékkal 39,1 milliárd euróra növekedett, míg a kamat és nyereségadó-ráfordítások levonása előtti eredmény az előző évivel azonos szintű, 4,1 milliárd euró lett. Az olaj- és gázüzletágban tapasztalható, az olajárhoz kapcsolódó visszaesés a bevételeket csökkentette, míg a funkcionális anyagok és megoldások, illetve a kemikáliák üzletága nagyobb mértékben járult hozzá a bevételekhez.
A pénteken kiadott gyorsjelentésével a BASF megerősítette az idei előrejelzéseket, miszerint enyhe értékesítési volumennövekedés várható, az EBIT pedig várhatóan a 2014-es év szintjén marad.
A vállalat idén ünnepli 150 éves fennállását. Tavaly a BASF értékesítésből származó árbevétele meghaladta a 74 milliárd eurót, alkalmazottainak száma pedig az év végén több mint 113 ezer volt. A BASF részvényeivel a frankfurti, a londoni és a zürichi értéktőzsdéken kereskednek.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.