brusszel


Gazdaságpolitikai prioritások

Figyelő Online - Nikoletti Antal
2015.08.06  06:10   
mail
nyomtatás
De mi lesz azután, milyen íve lesz a fejlődésnek? Izgalmas feladat elgondolkodnunk azon, hogy tíz vagy több esztendő távlatában milyen pálya mentén fejlődik majd hazánk, s miként tudunk csatlakozni a globális tendenciákhoz.
Ma már a legszkeptikusabb elemzők is elismerik, hogy a magyar gazdaság korrigálta a kétezres évek első évtize-dének mélyrepülését, amellyel leszakadt a visegrádi országoktól. Mára visszaküzdötte magát a jól teljesítő EU-államok sorába. Az ország minősítésének természetesen megvan a maga jelentősége, de szerencsére a pragmatikus befektetők az alulárazottság miatt inkább üzleti lehetőségként élik meg felminősítésünk elmaradását. Az óvatos elemzők ...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/32 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.