brusszel


A tranzitzónák több mint 29 millióba kerültek

Figyelő Online
2015.08.27  14:49   
mail
nyomtatás
Több mint 29 millió forintba került a fővárosi cégeknek a budapesti tranzitzónák kialakítása és működtetése augusztus 16-ig
A Tarlós István főpolgármester, Kocsis Máté önkormányzati és rendészeti tanácsnok, valamint Láng Zsolt, a tulajdonosi gazdasági és közterület-hasznosítási bizottság elnöke által jegyzett, a fővárost érintő migrációs helyzettel kapcsolatos előterjesztés szerint a legmagasabb, több mint 12 millió forintos költsége a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-nek volt.
"Tekintettel arra, hogy a fővárosi intézmények és közszolgáltató cégek költségvetése a tranzitzónákhoz kapcsolódó feladatok elvégzésére nem rendelkezik megfelelő forrással, ezért annak biztosítása a fővárosi önkormányzat költségvetésének terhére történhet" - olvasható az előterjesztésben.

Az előzetes becslések szerint a várható havi bruttó költségek több mint 77 millió forintra is rúghatnak - írták az augusztus 25-i keltezésű előterjesztésben, amely azt célozza, hogy a Fővárosi Közgyűlés kérje fel a főpolgármestert: vizsgálja meg a tranzitzónák kialakításával és működtetésével, valamint a fővárost is jelentősen érintő migrációs helyzettel kapcsolatban jelentkező többletfeladatok ellátásának módját és finanszírozási feltételeit, illetve a fővárosi intézmények és közszolgáltató cégek többletfeladatai alapján terjessze be valamennyi szükséges döntést a Fővárosi Közgyűlés következő ülésére.

A Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóságának vezetője augusztus 5-én jelentette be, hogy a migránsok által önkéntesen igénybe vehető úgynevezett tranzitterületeket alakítanak ki Budapesten, ezeken a főváros biztosítja a legalapvetőbb közegészségügyi és higiénés viszonyokat.
Pető György az ügyben, a főpolgármester kezdeményezésére tartott egyeztetésről beszámoló sajtótájékoztatón elmondta: ilyen területet alakítanak ki a Keleti pályaudvarnál, a Baross téri aluljáróban, valamint a Nyugati és a Déli pályaudvarhoz kapcsolódó közterületeken.

Az első tranzitzóna a Keleti pályaudvar épülete előtti aluljáróban nyílt meg augusztus 8-án. Ezt követte augusztus 12-én a Déli pályaudvarnál kialakított tranzitzóna, majd két nappal később a Nyugati pályaudvari.
Tarlós István szerda délután az M1 aktuális csatornán jelentette be, hogy a Keleti pályaudvarhoz közel, egy korábbi piac helyén lesz a migránsok új tranzitzónája a fővárosban.

Elmondta, hogy a területet katasztrófavédelemmel egyeztetve a korábban összeszokott csapat rendezi be a nagyjából ezer ember befogadására. Hozzátette: nem egyidőben zárják be a pályaudvarokon lévő zónákat és nyitják meg az újat. A Nyugati pályaudvaron lévő zóna marad nyitva legtovább, "tartalékképpen". A költözés nagyjából két héten belül záródhat le - mondta akkor a főpolgármester.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.