brusszel


Hollande foglalkozik az ukrán válsággal is

Figyelő Online
2015.09.07  14:00   
mail
nyomtatás
Francois Hollande francia államfő még szeptemberben tartandó csúcstalálkozót javasolt a német, az ukrán és az orosz vezetésnek Párizsban az ukrajnai válság rendezése érdekében.
A négy ország külügyminisztere „a következő napokban beszélni fog egymással", és „azt fogom javasolni, hogy normandiai formában (Franciaország, Németország, Oroszország, Ukrajna) csúcstalálkozót tartsunk Párizsban az ENSZ-közgyűlés előtt, hogy megvizsgáljuk, hol tart a folyamat, és annak érdekében, hogy azt végigvihessük" - mondta a francia államfő az elnöki hivatalban tartott sajtótájékoztatóján. Az ENSZ Közgyűlése a hónap végén kezdődik New Yorkban.

A francia elnök azt is jelezte, hogy a szankciók feloldásáért fog szót emelni, amennyiben Ukrajna decentralizációs folyamata megvalósul.

„Végre kell hajtani a választásokat illető kötelezettségvállalásokat, a decentralizációs alkotmánymódosítást Ukrajna keleti régióiban, és ha a folyamat megtörtént, az (Oroszországot sújtó) szankciók feloldásért fogok szót emelni, mert ezt volt annak a feltétele" - mondta Hollande.

A normandiai négyek néven is emlegetett Ukrajna, Oroszország, Franciaország és Németország vezetőinek együttműködésével február 12-én a fehérorosz fővárosban a kijevi vezetés és a kelet-ukrajnai oroszbarát szakadárok képviselői 13 pontos megállapodást fogadtak el a délkelet-ukrajnai fegyveres konfliktus békés megoldását célzó, előző év őszén aláírt minszki egyezség végrehajtásáról. A megállapodást a szemben álló felek a rendszeres halálos kimenetelű incidensek ellenére alapvetően tiszteletben tartották egészen az utóbbi hetekig, amikor a fegyveres összecsapások ismét hevesebbé váltak.

A tavaly áprilisban kirobbant konfliktusban már több mint 6800 ember, köztük több száz civil halt meg.
MTI
mail
nyomtatás
címkék: Ukrajna Hollande

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.