Ezek az aggodalmak a hivatalos álláspont szerint általában megalapozatlanok ugyan, de mégis nagyon sokan osztják őket.
A bevándorlás-ellenes felszólalók nagy része a menekülők befogadásának anyagi terheire összpontosít. Finnország gazdasága az elmúlt években visszaesett, három egymást követő évben recesszióban volt. A múlt héten egy tiltakozó, aki egy új menekült-központ létesítése ellen szólalt fel, azt mondta: „Mindent elvettek a munkanélküliektől, a szegényektől és a betegektől. A kincstár pedig üres. Ha ezek a központok megnyílnak, a mi adóinkat emelik fel."
Gyűlöletbeszéd
A szociális médiák oldalain sok mindent lehet olvasni, igazat vagy valótlant a bevándorlók által elkövetett támadásokról. Ezeket gyakran széles körben megosztják, a finn médiában azonban megerősítő információkat nem találni. Egy, szeptember 6.-i keltezésű Facebook-bejegyzésben egy nyugat-finnországi férfi részletesen leír egy, állítólag a bevándorlók által elkövetett támadást két 12 éves lány ellen.
"Ezek az emberek menedékkérők, semmiféle dokumentummal nem rendelkeznek, múltjukat egyetlen hatóság sem ismeri" állítja a bejegyzés. A posztot több, mint 2 ezer osztotta meg és sok, a bevándorlókat bíráló észrevételt kapott. Egyre gyakoribbak a gyűlölködő hozzászólások. A múlt héten két nagy médiacsoport lezárta honlapjainak kommentálási lehetőségét. Az állami Yle televízió magyarázata szerint az ok „a gyűlöletbeszéd túláradása és az alacsony minőségű párbeszéd" volt.
„A viták, különösen az elmúlt évben, rendkívül élessé és támadóvá váltak, a gyűlölködő beszédet is beleértve" mondta az Yle főszerkesztője.
Finn városokban a multi-kulturalizmus melletti felvonulásokra került sor. Egyikük, amelyet Olli Immonen júliusi bejegyzése után szerveztek Helsinkiben, több ezer embert vitt az utcára. Finnországban a sajtó alapvetően semleges, a bevándorlás ritkán kerül a címoldalakra. A cikkek döntően a bevándorlók áldatlan viszonyairól és az őket segítő munkáról szólnak. Az online médiumokban meggyőzőbbek a bevándorlás-párti hangok, mint az azt ellenzőké. Az a kötetlen szabadtéri program, amelyet szeptember 12.-én rendeznek a fővárosban a bevándorlók tiszteletére, több, mint 4,300 támogató bejegyzést kapott a Facebook-on. Egy másik Facebook oldal, amely az „Egykor én is bevándorló voltam" cím alatt fut, több, mint 17 ezer lájkoló bejegyzést kapott és azok történeteit gyűjti össze, akik menekültként érkeztek Finnországba. Ma található közöttük pilótanövendék, ápolónő és modell is.
A Twitteren a @TorillaOnTilaa a menekülteket üdvözlő üzeneteket gyűjti össze, közöttük a finn labdarúgó-válogatott számos játékosának bejegyzéseit.
„Mindannyian egyenlők vagyunk", írta a Fortuna Dusseldorf játékosa, Joel Pohjanpalo.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.