Az MTI-hez hétfőn eljuttatott tájékoztatás szerint tavaly csaknem 6000 munkahelyet kellett leépíteniük a hamisított sportszergyártás és forgalmazás miatt a piaci szereplőknek.
A hamisított sportszerek és sporteszközök - focilabdák, védősisakok, teniszütők, sílécek, tornaszerek, gördeszkák és fitneszgépek - forgalma a teljes szektor bevételének 6,5 százalékát teszi ki. Ez mintegy 500 millió eurós veszteséget okozott a piaci szereplőknek 2014-ben. A hamisított áruk miatt az eredeti termékek gyártói kevesebb alapanyagot és szolgáltatást rendelnek a beszállítóktól, ez pedig további 350 millió eurós veszteséget jelent - írják.
A jelentés készítői kiemelik, hogy ezek az adatok nem tartalmazzák a hamis sportruházati termékek okozta veszteségeket.
A bevételkiesést a gyártók és forgalmazók csak az elbocsátások költségcsökkentő hatásával tudták bizonyos mértékig ellensúlyozni. A sportszerek és eszközök hamisítása miatt közvetlenül 2800, közvetve 5800 uniós munkahely szűnt meg tavaly, ami az iparági állások több mint 6 százaléka.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.