Közös uniós megoldás nem látszik a krízisre, de ezért álszent dolog volna pusztán a közösségi bürokratákat hibáztatni. Az EU továbbra sem az Egyesült Államok, Brüsszel nem tehet semmit, amit a tagállamok nem akarnak. Érdekes, hogy látszólag ezt sokan épp Magyarországon nem értik, amelynek kormánya zsigerből ellenez minden olyan lépést, amely a közösségi döntéshozatalt erősíti a tagállamival szemben. Szuverenitás mindenek felett, de ha baj van, azért Brüsszelre mutogatunk: lám, csődöt mondott menekültkérdésben. (Még szerencse, hogy a pénzosztásban nem, mert akkor bajban lenne a magyar gazdaság.)
Per pillanat épp nem a közös fellépés, hanem a külön utas megoldások felé haladunk. Görögország lényegében régóta bedobta a törölközőt, minél előbb átmennek rajta a menekültek, annál jobb. Hasonlóan gondolkozik a nem EU-tag Macedónia és Szerbia is. Magyarország - miután bemutatót tartott abból, hogy milyen az, amikor az előbbi megoldást választja - tulajdonképpen éppen megfelel a közös határok védelmének. (Miközben az eddigi ráfordítások töredékéből fel lehetett volna állítani egy gyorsabb és humánusabb fogadórendszert.)
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.